Vücuda oranla büyük meme ile yaşamanın kadınlara, hem sosyal hem de fizyolojik olarak önemli sıkıntıları olduğu bilinen bir gerçektir. Her geçen gün çalışma ve sosyal yaşamın içine daha çok dahil olan kadınlar için öncelikle duruş bozuklukları ve buna bağlı bel sorunları başta olmak üzere meme büyüklüğü önemli sıkıntılara neden olmaktadır. Bunun yanında sütyen askı yerlerinde izler, meme altında tahrişe bağlı sorunlar sıklıkla karşılaşılır.
Yıllar içinde ameliyat olmuş ve olumlu sonuçları ile yaşam kalitesi artmış kadınların giderek daha fazla sosyal yaşam içinde bulunmaları, gelişmiş cerrahi teknik ve anestezi ile kısa sürede işe dönebilme imkanı, kadınların farkındalıklarını arttırmış ve konu ile ilgili endişelerinin azalmasına neden olmuştur. Bunların yanında meme küçültme ameliyatında çıkarılan meme dokusu nedeniyle hastanın meme kanserine yakalanma riski – sıfırlanmasa bile- çıkartılan doku oranında azalmaktadır. Bu da kadınlar için ek bir avantaj olarak görülebilir.
Meme küçültme ameliyatı için iyi bir aday olup olmadığınız için yapmanız gereken bir Estetik-Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi uzmanına başvurmak olmalıdır.